Syntetyczne włosy stanowią świetny pomysł na stworzenie nowej fryzury w kilka chwil, bez czekania na rezultaty zapuszczania. Dzięki sztucznym pasmom można pozwolić sobie na efektowne, a nawet ekstrawaganckie połączenia formy, długości i koloru. Aby jednak sztuczne włosy dobrze się prezentowały przez długi czas, trzeba o nie odpowiednio zadbać. Jak pielęgnować włosy syntetyczne, aby przez długi czas były tak efektowne, jak w momencie zakupu?

Jak czesać sztuczne włosy?

Jeśli jesteś zauroczona ogromnym wyborem  włosów syntetycznych, na stronie https://www.zwap.pl/Wlosy-Syntetyczne-c17  zrobiłaś spore zakupy, powinnaś również koniecznie dowiedzieć się, jak dbać o sztuczne włosy. Po pierwsze – jak  je czesać, żeby nie zniszczyć uzyskanego efektu lśniących, jedwabistych pasem?

Trzeba oczywiście pamiętać, że włosy syntetyczne są zbudowane z zupełnie innych związków chemicznych, niż ich naturalne odpowiedniki. To specjalnie ukształtowane polimery. Sztuczne włosy są gładkie, nie mają bowiem łusek, które w przypadku włosów naturalnych mogą się rozchylać (np. w wyniku zabiegów fryzjerskich), powodując efekt puszenia czy szorstkość. Włosy syntetyczne są gładkie, jednak trzeba pamiętać, że jest to włókno sztuczne, podatne na uszkodzenia w wyniku niewłaściwego postępowania.

Do czesania syntetycznych doczepków najlepiej używać specjalnej szczoteczki. Jest ona wyposażona w niewielkie, gumowe ząbki, rozplątujące włosy i miękkie włoski, chroniące polimery włosów przed uszkodzeniami. Włosy trzeba czesać regularnie, nie dopuszczając do powstawania splątań i kołtunów, które mogą się okazać niemożliwe do rozczesania. Jeśli do czesania ma być wykorzystywany grzebień, to najlepiej wybrać taki o możliwie jak najszerszym rozstawia zębów.

Jak dbać o włosy syntetyczne podczas mycia?

Włosy syntetyczne mogą czasami wymagać umycia.  Nie należy tego robić zbyt często, jednak włosy są wyraźnie zabrudzone lub zakurzone, ich umycie staje się niezbędne. Jak pielęgnować włosy syntetyczne podczas takiego zabiegu? Po pierwsze, przed myciem pasma należy dokładnie rozczesać specjalną szczoteczką. Po drugie, do ich mycia najlepiej używać kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji włosów syntetycznych. Włosy myjemy pod prysznicem, starając się unikać ich nadmiernego pocierania i plątania. Następnie płuczemy letnią wodą i osuszamy delikatnie ręcznikiem, odciskając, a nie wycierając nadmiar wilgoci. Sztuczne włosy powinny wyschnąć na powietrzu, bez korzystania z suszarki. Potrwa to nieco dłużej, ale zapewni im piękny wygląd i gładkość na dłużej.

Jak dbać o sztuczne włosy podczas stylizacji?

Prawidłowa pielęgnacja sztucznych pasem włosów zapewnia ich trwałość i możliwość tworzenia naprawdę efektownych fryzur. Trzeba jednak pamiętać, że włosy sztuczne są wykonane z polimerów. To tworzywa termokurczliwe, które zdecydowanie źle znoszą kontakt z wysokimi temperaturami. W przypadku włosów sztucznych lepiej więc zrezygnować z wszelkiej stylizacji termicznej. Nie sprawdzą się lokówki, prostownice ani nawet suszarki – chyba że ustawione na naprawdę niską temperaturę i wyposażone w dyfuzor. Lepiej również zrezygnować z hydroloków. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że wszelkie fryzury zaplatane czy nawijane, takie jak na przykład cieszące się dużą popularnością warkocze bokserskie, mogą sprawić, że pasma trwale zmienią swoją strukturę i po rozpleceniu nie  da się ich doprowadzić do pierwotnego stanu. Pomóc może namoczenie w wodzie z odżywką, a następnie pozostawienie do wyschnięcia w pozycji rozwieszonej. Dzięki temu polimerowe włókna będą miały szansę się rozprostować, bez korzystania z potencjalnie szkodliwych metod, np. prostownicy.

Jak pielęgnować włosy syntetyczne? Sprawdzą się wszelkie maski i odżywki nawilżające, zwłaszcza specjalnie dedykowane do włosów polimerowych. Oczywiście, włosy sztuczne nie staną się dzięki nim zdrowsze, jednak odzywka sprawia, że sztuczne pasma są mniej podatne na plątanie, złamania i wyrywanie podczas czesania. Zyskują też większy ciężar, dzięki czemu wydają się być bardziej jedwabiste i gładkie.