Wybór odpowiednich parapetów sprawia, że dom zarówno od środka, jak i na zewnątrz wygląda ładnie oraz jest estetycznie wykończony. W sklepach budowlanych można znaleźć wiele rozwiązań, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także są trwałe, a także wykazują się odpornością na działanie niekorzystnych warunków. Jak dobrać odpowiednie parapety do swojego domu i w jaki sposób przeprowadzić ich samodzielny montaż?

Wewnętrzne parapety, Rzeszów – postaw na wysoką jakość

Kupując parapety wewnętrzne, do wyboru masz sporą ilość wzorów, ale też materiałów, z jakich zostały wykonane. Najpopularniejsze są rozwiązania z kamienia naturalnego – jednak w tym przypadku należy liczyć się z dość wysoką ceną. Kupić je można we wielu wzorach i odcieniach, dlatego bez większego problemy dopasujesz je do konkretnego pomieszczenia.

Jeśli zależy Ci, by parapety w Rzeszowie w Twoim domu były dobrze osadzone, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Montaż nie jest jednak bardzo skomplikowany, więc w przypadku osób, które czują się dobrze w pracach remontowych, istnieje możliwość przeprowadzenia całej operacji samodzielnie.

Do montażu warto użyć specjalnego kleju, który wyrówna podłoże i umożliwi stabilne osadzenie parapetu. Wiele osób zamiast niego stosuje piankę montażową. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest o wiele prostsze, wydaje się jednak mniej trwałe. Aby osadzić parapet wewnętrzny, często zachodzi konieczność delikatnego podcięcia ściany w taki sposób, by wsunąć element do środka.

Po przymocowaniu parapetu pozostaje uzupełnienie ubytków w ścianach i ewentualne silikonowanie połączenia parapet-okno. Praca nie przebiega w skomplikowany sposób oraz można ją przeprowadzić nawet w kilkanaście minut. Ważne są jednak wcześniejsze przygotowanie, a także zakup odpowiedniego kleju lub piany montażowej.

Zewnętrzne parapety – Rzeszów, na co się zdecydować?

Tak naprawdę sporo zależy od gustu inwestora. Niektórzy preferują okładziny naturalne i korzystają z kamiennych płytek. Jednak zdecydowana większość decyduje się na klasyczne parapety stalowe, które dogięte są na odpowiedni wymiar. Cechują się wysoką trwałością i wyglądają bardzo dobrze. Dodatkowo nie kosztują dużo, a także niezwykle prosto się je montuje. Przy zakładaniu takiego parapetu wykorzystuje się pianę montażową, która wyrównuje powierzchnię i przykleja parapet do pustaka w taki sposób, że stabilnie się trzyma. Stalowy egzemplarz jest dodatkowo zaczepiony pod ramą okienną, dlatego możesz mieć pewność, że nie odpadnie przy większym podmuchu wiatru.

Ważne, by prace przeprowadzać z należytą starannością i dokładnością, bo błędy popełnione na etapie montażu parapetu sprawiają, że nie wygląda on zbyt ładnie. Duże szczeliny są trudne do ukrycia, a wystarczy odpowiednio przyłożyć się w trakcie instalacji, by uzyskać estetyczny wygląd.

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości parapety, Rzeszów jest miastem, gdzie bez większego problemu znajdziesz specjalistyczne sklepy posiadające w ofercie zarówno modele wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Kupisz je można tam w dość dobrej cenie – z opcją montażu lub jako produkt do samodzielnego założenia.