Trudno wyobrazić sobie dzisiaj życie bez większości urządzeń elektronicznych. Jednym z nich jest smartfon. Sięgamy po niego każdego dnia, głównie z uwagi na jego wielofunkcyjny charakter. Aby sprzęt działał tak, jak należy i spełniał nasze wymagania, powinien być idealnie do nas dopasowany. Jak dobrać telefon do potrzeb i czym kierować się przeglądając ich niezwykle szeroką ofertę?

Określić to, na czym zależy nam najbardziej

Najlepiej zacząć od przeanalizowania własnych oczekiwań i tego, do czego będzie służyło nam urządzenie. Jeśli uwielbiamy rozwijać się pod względem kreatywnym i regularnie robimy zdjęcia uwieczniające rodzinne spotkania, koncerty czy rozmaite podróże, zainwestujmy w model o bardzo dobrym aparacie, najlepiej z kilkoma obiektywami. Sprawdźmy też, czy wyposażono go w szereg dodatkowych opcji, takich jak tryb nocny oraz  stabilizacja optyczna. Dla nas będą one miały duże znaczenie, natomiast dla osób, które nie zamierzają robić zbyt wielu fotografii są one elementem, który podczas zakupu urządzenia mogą pominąć. Gdy nie wiemy, jak dobrać smartfon zastanówmy się nad tym, czy zamierzamy przechowywać na nim sporą ilość danych takich jak pliki z muzyką, filmy, aplikacje i tym podobne. W takim wypadku najrozsądniej będzie sięgnąć po ten z dużą pamięcią wewnętrzną, natomiast jeżeli będziemy potrzebować wyłącznie kilku aplikacji, nie musimy dopłacać za dodatkowe GB, bo lepszą inwestycją okaże się model o mniejszej ich ilości. Zwróćmy też uwagę na to, czy producent uwzględnił w swoim produkcie złącze dla kart microSD, które pozwoli w dowolnie wybranym momencie rozbudować pojemność. Jednym z kluczowych kryteriów podczas dokonywania zakupu jest kolejny rodzaj pamięci, a mianowicie – RAM. Tutaj zastosowanie znajdzie stara zasada mówiąca o tym, że im więcej, tym lepiej. To ten czynnik decyduje bowiem o płynności działania. Najważniejszy będzie dla klientów, którzy często grają w gry na swoim mobilnym sprzęcie, a także użytkują go w wielozadaniowy sposób i zależy im na szybkości oraz braku błędów i zawieszających się programów.

Jak dobrać telefon komórkowy? Odpowiedni system operacyjny to podstawa

Koniecznie sprawdźmy w oparciu o jaki system operacyjny funkcjonuje sprzęt. Tym, którzy przez większość czasu mieli do czynienia z Androidem i nie lubią zmian może być trudno przyzwyczaić się do iOS. Będzie to jednak doskonały wybór, gdy szukamy stabilności, wysokiego poziomu ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem oraz wielu innowacyjnych rozwiązań. Posiadacze komputerów od marki Apple nie powinni mieć żadnych wątpliwości co do tego, jak dobrać telefon. Tutaj najrozsądniej będzie postawić na iPhone, gdyż sprzęty będą się znakomicie uzupełniać i stworzą środowisko przyjazne pracy. Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia i lubią mieć wszystko pod ręką powinny sprawdzić, czy interesujący ich model wyposażono w Dual SIM pozwalający na obsługiwanie dwóch kart. To opcja idealna gdy po smartfona sięgamy również w celach służbowych i zależy nam na oddzieleniu sfery prywatnej od zawodowej. 

Urządzenie, które dotrzyma kroku nawet najbardziej aktywnym

Przed dokonaniem zakupu pomyślmy o tym, jak wiele czasu spędzamy poza domem i czy często podróżujemy. Jeśli ciągle znajdujemy się w drodze, lub po prostu poddajemy sprzęt intensywnemu procesowi eksploatacji i nie mamy ochoty nerwowo rozglądać się za źródłem prądu w ciągu dnia, kupmy telefon o pojemnej baterii – 6000 mAh będzie wystarczające. Dzięki temu nie rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Niekwestionowaną zaletą będzie wodoszczelność, która uchroni przed licznymi uszkodzeniami, jakich produkt mógłby doznać w wyniku zalania. Gdy wiemy, że telefon lubi wysuwać nam się z dłoni, zainwestujmy w taki o solidnym wykonaniu, który powstał z tworzyw o wysokim poziomie odporności na zarysowania. Zadbajmy też o to, by cena urządzenia nie była zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu i szła w parze z jakością. Z ciekawymi, ekonomicznymi propozycjami można zapoznać się na stronie internetowej https://terdeals.com/pl/ranking/92/ranking-top-10-telefonow-do-700-zlotych.