Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro8/domains/rekabit.pl/public_html/swl/links.php on line 215

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro8/domains/rekabit.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro8/domains/rekabit.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Nadprogramowe kilogramy to problem wielu z nas. Szukamy skutecznych sposobów na schudnięcie, a w Internecie roi się od magicznych diet, napojów czy suplementów. Tymczasem redukcja tkanki tłuszczowej to proces wymagający cierpliwości i konsekwencji. Nie da się ukryć, że najskuteczniejszym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej to holistyczne podejście do tego tematu. Liczy się zdrowa dieta, zabiegi kosmetyczne, ale też odpowiednia dawka ruchu. Poznaj bezpieczne i skuteczne sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej.

 

Redukcja tkanki tłuszczowej a sposób odżywiania

 

Ogranicz cukier do minimum

Bardzo prawdopodobne, że słodycze, napoje czy cukier do słodzenia to nie jedyne słodkości, które zjadasz w ciągu dnia. Cukier ukrywa się też w produktach, w których nie powinno go być. Czytaj składy na opakowaniach produktów, a przekonasz się, ile jest go dodanego do jogurtów, sosów, ketchupu, soków, konserw czy serków, a także do smakowej wody!

Cukier stymuluje wydzielanie insuliny, która z kolei odpowiada za magazynowanie tłuszczu. Zrezygnuj z cukru i postaw na jego zdrowe zamienniki takie jak: stewia, ksylitol czy erytrytol. Kiedy poziom insuliny spadnie, organizm zacznie spalanie od zapasów, czyli zacznie redukować tkankę tłuszczową. Spadek poziomu insuliny sprawia również, że nerki pozbywają się nadmiaru sodu, który zatrzymuje wodę w organizmie. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru wody, który tworzy efekt obrzmiałego ciała.

Wykasuj z menu przetworzoną żywność

Jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową? Raz na zawsze pozbyć się z diety wysoko przetworzonego jedzenia. Jest w naszych czasach wszechobecne i bardzo szkodliwe. Nie tylko przez dodatek cukru, tłuszczu typu trans czy oleju rzepakowego, ale przede wszystkim na ogromną ilość konserwantów, spulchniaczy, zagęstników i mnóstwa innych dodatków. Żywność konserwowana jak pasztety, mielonki, chipsy, parówki, topione sery itd. to jedzenie, które nie dostarcza żadnych składników odżywczych, a jedynie tłuszczu czy konserwantów. Są źródłem jedynie pustych kalorii.

Pij wodę

Średnio mineralizowana, źródlana lub alkaiczna. Jeśli masz ochotę coś do niej dorzucić, niech to będzie cytryna czy cząstki innych owoców. Zakazane są natomiast wody smakowe, które zawierają cukier. Woda jest niezbędna, ale czysta i bez słodkich dodatków.

Białko Twoim przyjacielem

Białko to podstawa. Postaraj się jeść pełnowartościowe białko- najmniej 20 do 30 gr w każdym posiłku. Zredukowanie tkanki tłuszczowej nie uda się, jeśli będziesz podjadać, a białko w diecie zapewnia sytość, więc dbaj o to, aby było go wystarczająco dużo w diecie. 

Ruch, ćwiczenia, wysiłek

Pytając jak zredukować tkankę tłuszczową, w odpowiedzi nie da się pominąć ćwiczeń fizycznych. Wcale nie muszą to być kilkugodzinne ćwiczenia na siłowni, mogą to być, chociażby spacery, basen, rower, taniec czy lekka gimnastyka w domu. Wszystko zależy od stopnia Twojego zaawansowania. W redukcji tkanki tłuszczowej najlepiej sprawdzają się ćwiczenia typu kardio oraz trening siłowy. 

Skuteczne zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej

Oprócz zmiany sposobu odżywiania, ćwiczeń fizycznych, warto skusić się na zabiegi wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej. Do jednej z najskuteczniejszych metod należy kriolipoliza. 

Kriolipoliza- to zabieg polegający na poddawaniu tkanki tłuszczowej działaniu bardzo niskiej temperatury tzn. do -10°C.  Podczas tego zabiegu następuje efekt lipolizy, czyli uszkodzenie i obumarcie komórek tłuszczowych. Następnie tkanka tłuszczowa zostaje wydalana z organizmu podczas naturalnych procesów metabolicznych. Jest to zabieg działający wyłącznie na tkankę tłuszczową, a to oznacza, że nie ma negatywnego wpływu na inne pobliskie tkanki.

Kriolipoliza jest nieinwazyjnym zabiegiem a przez to nie wymaga od nas długiego okresu rekonwalescencji. Zabieg jest bezbolesny a w trakcie jego wykonywania występują jedynie: uczucie chłodu, lekkie mrowienie i napięcie skóry. Stolica oferuje mnóstwo świetnych miejsc na skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej, a kriolipoliza w Warszawie jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów rzeźbiących i odchudzających ciało.