W momencie, kiedy wypożyczmy samochód to chcemy, aby był on w jak najlepszym stanie, ale też nie miał jakiś ukrytych awarii, które mogą sprawić, że nie będziemy mogli się nim płynnie poruszać. Dlatego trzeba zawsze sprawdzić auto przed odebraniem, czy nie posiada jakiś zarysowań, bo w przeciwnym wypadku możemy być oskarżeni przez firmę wypożyczającą o to, że my spowodowaliśmy tę szkodę. Należy zawsze dopełnić wszystkich formalności, ale też zwrócić uwagę na rodzaj ubezpieczenia, jakie nam przysługuje w razie kolizji lub wypadku.

Kiedy wynajmujemy samochód, na co zwrócić uwagę w kwestii formalności

Wynajmując auto trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które pozwolą nam uniknąć sporych kłopotów w przyszłości. Warto zwrócić uwagę czy nie mamy limitu kilometrów, które spowodują, że nie będziemy mogli się wybrać w dalszą trasę. Niektóre firmy oferują brak limitów kilometrów, ale część wypożyczalni ma limit dzienny. Po jego przekroczeniu niestety trzeba będzie zapłacić karę za przekroczenie limitu kilometrów. Kiedy wynajmujemy samochód na ponad miesiąc to limit kilometrów na miesiąc będzie wynosił 3 tysiące kilometrów, ale wypożyczający może go zwiększyć za odpowiednią opłatą. Kiedy wypożyczamy auto to trzeba szczególnie zwrócić uwagę na to, czy nie ma na umowie jakiś ukrytych kosztów. Część wypożyczalni pobiera większą opłatę w momencie, kiedy nie sprzątniemy samochodu przed oddaniem go. Taki zapis również może występować w umowie, dlatego przed jej podpisaniem trzeba ją uważnie przeczytać. Może być przewidziana dodatkowa opłata za odbiór samochodu w innej lokalizacji. Nieraz zdarzają się przypadki, że jest pobierana kaucja od wypożyczanego samochodu, ale zazwyczaj tak się dzieje, kiedy wypożyczający nie ma obywatelstwa polskiego. Kiedy wynajmujemy samochód to musimy zwrócić uwagę na to, czy dany pojazd jest zatankowany. Kiedy go oddajemy to powinniśmy mieć w baku tyle paliwa ile było przy odbiorze. Warto sprawdzić, czy wypożyczając pojazd mamy wszystkie ubezpieczenia na niego, co sprawi, że nie będziemy musieli się o nic martwić, jeżeli będziemy uczestniczyli w kolizji lub innym nieprzewidzianym zdarzeniu. Kluczową kwestią jest dobre ubezpieczenie nie tylko OC i NNW, ale też AC i Assistance. Dlatego warto szukać wypożyczalni, które stosują te wszystkie rodzaje ubezpieczeń. Zawsze powinniśmy w momencie wypożyczenia samochodu zastanowić się, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej wypożyczalni.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu w kwestiach stanu technicznego pojazdu?

Zawsze podpisujemy przed wypożyczeniem protokół odbioru pojazdu, dlatego bardzo ważną sprawą jest dokładne przejrzenie auta. W tym raporcie należy zawrzeć wszystkie uszkodzenia, zarysowania, ale też nawet wgniecenia tapicerki. Powinniśmy tam zawrzeć wszystkie szczegóły, które nas niepokoją, bo w przeciwnym razie możemy zostać obciążeni kosztami za naprawę tych uszkodzeń. Po zakończonym okresie użytkowania samochodu też jest on dokładnie sprawdzany przez pracownika wypożyczalni i w razie uchybień możemy być zmuszeni zapłacić za powstałe straty. Przy zwracaniu samochodu też podpisujemy protokół, tylko jednak w tym momencie chodzi tutaj o zwrot pojazdu. Dlatego trzeba dobrze sprawdzić tapicerkę, ale też pozostałe elementy znajdujące się w samochodzie. Powinniśmy sprawdzić, czy cała jest deska rozdzielcza, ale też czy nie brakuje jakiś ważnych elementów w pozostałych częściach samochodu. Lepiej jest wypożyczać przy dziennym oświetleniu, a kiedy robimy to w nocy to powinno to być zawarte w przygotowanym protokole odbioru pojazdu.

Kiedy chcemy skorzystać ze sprawdzonych wypożyczalni to warto poczytać o niej informacje i opinie w internecie lub popytać znajomych, jeżeli korzystali z usług którejś firmy wypożyczającej samochody. Kiedy zależy komuś na dobrej jakości obsłudze, ale też dobrych samochodach to warto odwiedzić stronę https://carforyou.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecinek/ gdzie jest wybór dość spory, jeżeli chodzi o dostępne samochody. Zawsze przed wypożyczeniem trzeba sprawdzić dokładnie warunki wynajmu samochodu, aby nie ponosić większych kosztów z okazji użytkowania samochodu wypożyczonego. Zawsze musimy się zastanowić, na co zwrócić uwagę przy wypożyczeniu samochodu, aby nie mieć w późniejszym czasie dodatkowych kosztów.