Przeprowadzka dla większości z nas jest momentem pełnym chaosu i stresu. Mamy mało czasu na spakowanie się i przewiezienie wszystkich zgromadzonych przez lata rzeczy do nowego mieszkania. Podczas takiego zamieszania nietrudno o czymś zapomnieć.

Jeżeli wypowiedziałeś już umowę najmu i znalazłeś swoje nowe mieszkanie, na pewno nie możesz doczekać się, aby w końcu tam zamieszkać. Jednak zanim to stanie się prawdą, konieczne jest odpowiednie przygotowanie się, aby płynnie i bezproblemowo przejść przez ten cały proces.

Poinformuj, że się wyprowadzasz

Nie każdy podczas przeprowadzki pamięta o tym, aby poinformować odpowiednie instytucje o tym, że nasz adres za chwilę ulegnie zmianie. Należy przekazać tę informację administracji, bankowi, a także miejscu, w którym pracujemy. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić, że kierowana do Ciebie korespondencja trafi w nieodpowiednie ręce. Poza tym należy także skontaktować się z dostawcami internetu i telewizji i rozwiązać z nimi umowę, aby nie doprowadzić do sytuacji, że to Ty będziesz opłacać te usługi kolejnym lokatorom mieszkania. Możesz także poprosić o zmianę adresu, na który dane usługi będą dostarczane.

Dokonaj selekcji

Przeprowadzka polegająca na wrzuceniu wszystkich rzeczy do pudeł i ich przewiezieniu do nowego miejsca nie ma najmniejszego sensu. Nawet jeśli teraz zaoszczędzisz czas, potem będziesz musiał poświęcić go zdecydowanie więcej, bo nie będziesz wiedział, gdzie szukać danej rzeczy. Przeprowadzka jest świetną okazją, aby przejrzeć swój dobytek i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Pozwoli to na lepszą organizację i utrzymanie porządku w nowym lokum. Rzeczy w dobrym stanie, których już nie używasz, możesz sprzedać, oddać rodzinie bądź organizacjom charytatywnym. Ktoś na pewno ucieszy się z przedmiotu, o którym Ty zapomniałeś dawno temu.

Zaopatrz się w niezbędne materiały

Gdy już wszystko posegregujesz, pamiętaj o zaopatrzeniu się w materiały, które umożliwią Ci zabezpieczenie wszystkich Twoich rzeczy i ich bezpieczne przewiezienie. W lokalnych sklepach możesz poprosić o kartony, w które spakujesz swoje rzeczy. Wyposaż się w folię bąbelkową, taśmę oraz marker, którym opiszesz, gdzie co się znajduje.

Posprzątaj po sobie

Na pewno nie chciałabyś wprowadzać się do brudnego i zaniedbanego mieszkania. Dlatego wyprowadzając się, nie utrudniaj życia kolejnym lokatorom i posprzątaj po sobie. Mieszkanie powinno zostać oddane właścicielowi w takim samym stanie, w jakim zostało wynajęte. Oczywiste jest, że niektóre rzeczy ulegają zużyciu – nie musisz naprawiać szkód powstałych w wyniku naturalnego korzystania z mieszkania, jednak zostawienie po sobie porządku jest rzeczą konieczną.

Przeprowadzka mieszkania Warszawa

Aby ze spokojem załatwić wszelkie formalności związane z wyprowadzką, warto skorzystać z usługi przeprowadzki mieszkania w Warszawie. Firma przeprowadzkowa szybko i bezpiecznie przetransportuje wszystkie Twoje rzeczy do nowego mieszkania. Nie musisz martwić się o sprzęty RTV i AGD, meble czy antyki. Każdy z przedmiotów przyjedzie do Twojego nowego domu w nienaruszonym stanie, podczas gdy Ty będziesz mógł zająć się innymi sprawami.