W jeździe samochodem liczą się przede wszystkim bezpieczeństwo oraz wygoda podróżowania. Aby osiągnąć obie te rzeczy, warto zaopatrzyć swój pojazd w akcesoria, które będą przydatne każdemu kierowcy.

Akcesoria samochodowe poprawiające bezpieczeństwo jazdy

Auto warto wyposażyć w kamerę do cofania. Można ją dopasować do każdego samochodu i bardzo łatwo zamontować. Obraz będzie można widzieć w monitorze doczepionym np. pod lusterko. Taka kamera bardzo ułatwia parkowanie na ciasnych parkingach lub pod zatłoczonymi galeriami handlowymi. W wielu przypadkach pozwala ona uniknąć zarysowań, a nawet niechcianych stłuczek. Alternatywą dla kamery może być zaś czujnik cofania. Kolejnym przydatnym gadżetem jest uchwyt samochodowy na telefon. Można umieścić go (np. dzięki przyssawce) na desce rozdzielczej lub przedniej szybie. Dzięki temu zawsze będzie miało się przed sobą swój smartfon i stojąc w korku można będzie sprawdzać ważne informacje. Taki uchwyt pomaga przestrzegać przepisów prawnych, zgodnie z którymi w czasie jazdy telefonu nie wolno trzymać w ręku, prowadząc rozmowy telefoniczne. Uchwyt na telefon montuje się tak, że nie spada on nawet w czasie hamowania: albo dzięki przyssawce do szyby albo dzięki magnetycznemu uchwytowi, który instaluje się na kratce nawiewu. Ten ostatni pozwala na manewrowanie telefonem w pionie i poziomie. Do rozmów w czasie jazdy przydać się może też zestaw głośnomówiący Bleutooth z transmiterem FM, który pozwala używać w rozmowie głośników samochodowych (dzięki czemu o wiele lepiej słychać rozmówcę).

Rzeczy poprawiające wygodę jazdy

Aby przebywanie w aucie było komfortowe, warto wyposażyć go w dobrej jakości dywaniki (które ułatwią sprzątanie), a także nakładki progowe. Kierowcy powinni pamiętać również o zakupie niezbędnych płynów do auta: chłodniczego, do spryskiwaczy oraz olejów. Do ich wlewania przydadzą się zaś lejki. Wygodę podróży zapewni też posiadanie własnej pompki tłokowej, która pozwala napompować opony bez wielkiego nakładu siły i umożliwia sprawdzanie w nich poziomu ciśnienia. W czasie podróży, zwłaszcza tej dłuższej, w bagażniku warto mieć akcesoria takie jak: linki holownicze, klemy (kable rozruchowe do akumulatora), klucze do kół i oczywiście gaśnica. Na wyjazdy z rodziną, na dachu przydać się mogą bagażniki na rowery lub narty. W czasie zimowych miesięcy każdemu kierowcy niezbędne staną się skrobaczki do szyb, małe szczotki oraz odmrażacze do zamków. Akcesoria te zapobiegną spędzania długich godzin na mrozie. Latem, przy mocnych promieniach słonecznych warto zaopatrzyć się zaś w zasłonki aluminiowe, które będą chronić wnętrze samochodu (oraz jego pasażerów) przed nadmiernym nagrzaniem się. Gadżetem, który nie jest zaś niezbędny, ale za to w wielu sytuacjach bardzo przydatny, będzie ładowarka samochodowa. Pozwala ona naładować baterię w telefonie, nawigacji GPS, zestawie głośnomówiącym czy tablecie. Taka gniazda pasuje do gniazda zapalniczki, jest też niewielka dlatego można bez problemu przewozić ją w samochodowym schowku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na Motos.pl

One thought on “%1$s”

Dodaj komentarz