Bez wątpienia strój do futbolu amerykańskiego musi być odpowiednio dopasowany do danego zawodnika. Tylko wtedy będzie mu zapewniał pełną swobodę ruchów. To jednak nie wszystko. Dobry strój do futbolu amerykańskiego musi też zapewniać i gwarantować pełne bezpieczeństwo. W końcu uprawianie tej właśnie dyscypliny sportowej wiąże się z dużym ryzykiem odniesienia różnych urazów.

Praktycznie co po chwilę gracze się na siebie rzucają, co może nieść ryzyko wystąpienia kontuzji.

Jeśli jednak strój do futbolu amerykańskiego jest dobrze dobrany, to jest ono minimalizowane do niskich wartości. Wszystkie elementy ubioru muszą być także rzecz jasna wykonane z najwyższej jakości materiałów, aby zawodnik miał pełen komfort i wygodę. Dane elementy powinny też służyć jak największą ilość czasu. Jeśli strój do futbolu amerykańskiego jest wykonany starannie i precyzyjnie, to tak się właśnie dzieje.

Co wchodzi w skład takiego stroju?

Na pewno są to kaski, które chronią głowę zawodników. To bardzo ważny element, ponieważ ta część ciała jest bardzo narażona na ataki. Popularne są też facemaski, które spełniają dodatkową funkcję ochronną dla twarzy zawodników uprawiających na co dzień futbol amerykański. To rzecz jasna nie wszystko. Każdy piłkarz ma też tak zwany „shoulder pads”. Jak sama nazwa wskazuje ten element ma chronić przed ryzykiem wystąpienia kontuzji nasze barki. Pady są bardzo istotne, ponieważ upadków w futbolu amerykańskim oczywiście nie brakuje i zdarzają się one naprawdę bardzo często. To właśnie generalnie też te elementy powodują, że zawodnicy z tej dyscypliny sportowej wydają się tak mocno „napakowani”. Oczywiście ich muskulatura jest mocno atletyczna, ale te elementy jeszcze bardziej to podkreślają.

Nie można zapomnieć także o butach.

Te elementy w każdej dyscyplinie portowej spełniają bardzo ważną rolę i nie inaczej jest także tutaj. Dobrze dobrany strój do futbolu amerykańskiego to właśnie też i obuwie dostosowane do danej nawierzchni, na której są rozgrywane konfrontacje. Buty muszą zapewniać maksymalny komfort i pełną swobodę ruchów. Muszą one ściśle współgrać z ochraniaczami, które generalnie umieszczane są w różnych częściach ciała. Powinny one idealnie chronić przyrodzenie, klatkę piersiową oraz kończyny. Może to wiele osób zdziwi, ale zawodowcy uprawiający na co dzień futbol amerykański mają także … rękawiczki. Tak, to nie jest pomyłka. Ten element nam kojarzący się bardziej zimą też wchodzi w skład stroju. W tym przypadku jednak trzeba zaznaczyć, że nie każdy zawodnik z nich korzysta. Zależy to od jego pozycji na boisku. Jeśli nie są mu potrzebne, to wtedy jego strój do futbolu amerykańskiego może obyć się właśnie bez nich. Na koniec warto też wspomnieć, że zawodowcy uprawiający tę dyscyplinę sportową stosują także elementy mające chronić ich stawy skokowe oraz kolanowe. W końcu futbol amerykański to bardzo dynamiczna dyscyplina, w której wszystko zmienia się bardzo szybko. Piłkarze muszą być na to odpowiednio przygotowani. Wtedy ich zdrowie nie będzie narażone na szwank.

Dodaj komentarz