Bez wątpienia jeśli zdecydujesz się na uszycie garnituru idealnie dopasowanego do Twojej sylwetki, będziesz miał pewność, że efekt końcowy okaże się kwintesencją stylu, elegancji i szyku. Wykorzystasz go podczas wielu uroczystości. Ile zatem kosztuje garnitur na miarę w  Krakowie? Jaki materiał wybrać i jaki jest czas oczekiwania?

Garnitur na miarę w Krakowie

Kraków to duże miasto i z pewnością znajdziesz wiele salonów oferujących garnitur na miarę. Jaki zatem wybrać? Na co zwracać uwagę? Jest to nieodłączny element każdego mężczyzny. Modny garnitur można kupić w obecnych czasach już wszędzie. Nie muszą to być tylko znane i drogie marki, a zwykłe i każdemu znane sieciówki. Jeśli jednak pragniesz posiadać w swojej garderobie unikalny model – warto zainwestować w ten szyty na miarę. Szukaj więc sprawdzonych salonów krawieckich, które wyczarują garnitur na każdą okazję. Większość koneserów twierdzi, że warto wydać każde pieniądze, ponieważ najważniejsze jest to czy będzie leżał idealnie. W ten sposób zakryjesz niedoskonałości sylwetki, wysmuklisz ciało i poczujesz się komfortowo. To także dobre rozwiązanie dla Panów posiadających nietypową budowę, np. dla tych zbyt szczupłych, wysokich czy posiadających spory brzuszek. Decydując się na garnitur na miarę, będziesz prezentował gentlemańską elegancję.

Gustowny garnitur na miarę — cena

Gdy postanowisz skorzystać z usługi szycia na miarę, najważniejszą kwestią jest rzecz jasna cena. Ile kosztuje garnitur na miarę? Koszt uwarunkowany jest od wielu czynników, na przykład od miasta, w którym decydujesz się uszyć garnitur, do autorytetu salonu, czy materiału. Na przykład za garnitur na miarę w Krakowie możesz zapłacić od 3 do nawet 40 tysięcy złotych, w Łodzi najniższa cena waha się od 2 000 zł. W dużo mniejszych miejscowościach zapłacisz około 1500 zł.

Od czego zależy cena garnituru na miarę?

Tak jak widać, rozbieżności w cenach bywają ogromne. Jednak prócz wielkości miasta, w jakim mieszkasz – znaczenie ma również renoma krawca, materiał i metoda szycia. Cena zależy od tego, na jaki materiał się zdecydujesz. Może to być kaszmir, wełna merino, poliamid, czy moher. Na przykład decydując się na wełnę merino, zapłacisz nie więcej niż 3 500 zł, a gdy kupujesz ten wykonany ze sztucznych materiałów, będzie o połowę tańszy. Jeśli wybierasz również technikę, jaką będzie uszyty, to powinieneś wiedzieć, że wyróżniamy trzy rodzaje: szycie klasyczne, pasowane i bespoke. Szycie klasyczne polega na wykonaniu garnituru od podstaw, gdzie krawiec przygotowuje projekt oraz wykrój, w większości odbywa się to ręcznie. Szycie pasowane, czyli inaczej mówiąc MTM to zdjęcie miary oraz dopasowanie do kupującego jak najlepiej pasującego szablonu – potem właśnie powstaje garnitur na miarę. Oczywiście klient ma prawo zdecydować o materiale, wykończeniu czy o kolorze i jakości podszewki. Metoda bespoke to metoda bardziej kosztowna, ponieważ gwarantuje otrzymanie personalizowanego, idealnie dopasowanego garnituru. Ceny oscylują powyżej 6 000 zł.

Jak długo czeka się na garnitur na miarę?

Jeśli wybierzesz klasyczne szycie typu bespoke to możesz się spodziewać dłuższego czasu realizacji, czyli około 2 do 3 miesięcy. Decydując się na MTM poczekasz od 10 dni wzwyż.