Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro8/domains/rekabit.pl/public_html/swl/links.php on line 215

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro8/domains/rekabit.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/npro8/domains/rekabit.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Każdy od czasu do czasu ma potrzebę, by dokonać edycji plików PDF. Najczęściej okazuje się jednak, że choć opcji jest sporo, większość z nich nie działa w pełni zadowalająco.

Czy edytowanie plików PDF jest problemem?

PDF jest uniwersalnym, powszechnym formatem, w którym zwykle udostępnia się pliki tekstowe, formularze urzędowe oraz skany dokumentów. Często zdarza się, że trzeba taki plik edytować celem konieczności naniesienia poprawek. W wielu przypadkach edycja nie jest prosta. Wynika to z faktu, że właściciel tego formatu plików, firma Adobe, nakazuje płacić za większość technologii związanych z ich obsługą. Wielu producentów oprogramowania szuka sposobów na to, by te ograniczenia obejść, jednak efekty nie zawsze są w pełni satysfakcjonujące. Wiesz dobrze, że żeby dokonać korekt w swoich plikach PDF, musisz wybrać jedną z dostępnych aplikacji. Tutaj pojawia się pytanie, jaki program do edycji PDF zastosować, aby odpowiadał potrzebom. Rozwiązań istnieje wiele, jednak warto stawiać na te sprawdzone.

Jeśli masz smartfona z systemem Android, możesz liczyć na szereg możliwości. Między innymi Microsoft Word pozwala na przekonwertowanie dokumentu PDF na format, który będzie odpowiadał Ci najbardziej. Musisz wiedzieć, że rozwiązanie to napotyka na pewne trudności, mimo wszystko warto z niego skorzystać, gdyż jest w pełni bezpłatne, a co więcej – najlepsze w przypadku systemu Android.

Zastanawiając się, jaki program do PDF najlepszy jest na Apple iOS, musisz wiedzieć, że nie istnieje rozwiązanie, które byłoby idealnie i całkowicie bezpłatne. Aplikacje, które są teoretycznie darmowe, w większości przypadków wymagają wykupienia subskrypcji bądź dokonania opłaty za dodatkowe funkcje. Całkiem dobrą apką, za którą należy zapłacić, jest iAnnotate 4. Jeśli chodzi o darmowe programy, dobrze prezentuje się PDF Expert, który zezwala przez 7 dni na bezpłatne korzystanie ze wszystkich dostępnych opcji.

Jaki jest najlepszy, darmowy edytor plików PDF?

Poszukując darmowego edytora plików PDF, warto swoją uwagę skierować w stronę PDF-XChange Editor. Oprogramowanie to ma kompleksowy charakter – służy do przeglądania, edycji oraz tworzenia plików PDF. Dzięki temu programowi można je przygotowywać z PDF, ze skanera, z obrazów, TXT oraz RTF. Oprogramowanie zawiera wiele narzędzi służących do obsługi plików, Do najważniejszych funkcji należą tutaj:

  • szybki podgląd dokumentów PDF;
  • pełna edycja treści dokumentów oraz możliwość rozpoznawania tekstu OCR z obrazu;
  • możliwość kontroli dostępu do pliku oraz zabezpieczenia hasłem cyfrowym;
  • rozszerzenie wsparcia dla formularzy XFA;
  • możliwość dodawania komentarzy, notatek, pieczęci, podsumowywania, a także eksportowania komentarzy;
  • szybki podgląd dokumentów PDF w ramach korzystania z innego oprogramowania. Elementami, które umożliwiają tę czynność, są wtyczki dedykowane do różnych przeglądarek, pełny silnik JavaScript, a także wsparcie dla kompresji JPEG2000.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto zdecydować się na ten program, zapoznaj się z komentarzami, które mają na ten temat użytkownicy. Jeśli chodzi o PDF-XChange Editor, opinie większości użytkowników pokazują, że ten program jest oceniany znacznie wyżej niż konkurencyjny Acrobat Reader oraz wiele innych rozwiązań dostępnych na rynku.

Wersja PDF-XChange Editor 9.3 Build 361.0 spotyka się z bardzo wysokimi ocenami. Jeśli jednak zależy Ci na znalezieniu unowocześnionego, bardziej kompleksowego rozwiązania, możesz postawić też na wersję rozszerzoną PRO. Musisz wiedzieć, że program w darmowej wersji pozostawia znak wodny z napisem “Demo” na zapisywanych projektach plików PDF.

Ponadto PDF-XChange Editor daje możliwość edycji jedynie istniejących aktualnie plików PDF. Jeśli chcesz tworzyć całkowicie nowe dokumenty, powinieneś zdecydować się na płatną licencję za wersję PRO. Dzięki temu rozwiązaniu możesz też wygodnie edytować pliki PDF, wprowadzać zmiany w tekście ułożyć w dogodny dla siebie sposób grafiki, a także konwertować obrazy do plików o tym formacie.