Sylwester to chyba najhuczniej obchodzone święto w dzisiejszych czasach. Kojarzy się on z imprezami, fajerwerkami i nierzadko z alkoholem. Jeżeli zastanawiasz się, jak ciekawie spędzić Sylwestra, ponieważ nie masz żadnych pomysłów, ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak ciekawie spędzić sylwestra? Z przyjaciółmi

Jeżeli masz ochotę spędzić Sylwestra wśród ludzi, z głośną muzyką i tańcami, ten pomysł jest dla Ciebie. Może to być domówka u znajomych, albo w Twoim domu. Jeżeli to Ty jesteś organizatorem, skup się przede wszystkim na muzyce. Ważne, aby kawałki były rytmiczne, skoczne, a przede wszystkim popularne, aby nawet podpierający ściany mogli zanucić piosenkę. Warto również zaopatrzyć się w gry towarzyskie, które pomogą rozkręcić towarzystwo.

Innym kreatywnym pomysłem na Sylwestra jest wyjście do klubu. Jeżeli masz ochotę na taką imprezę, możesz poszukać ogłoszeń w Internecie. Szczególnie lokale w dużych miastach decydują się na taki ruch. Dzięki temu unikniesz sprzątania w mieszkaniu oraz nie musisz martwić się o jedzenie i picie. Zazwyczaj wszystko jest w cenie, ale warto zwrócić na to uwagę podczas kupowania biletów. Dość oryginalnym pomysłem na Sylwestra, będzie spędzenie go na przyjęciu organizowanym, np. w sali bankietowej. Tutaj obowiązuje elegancki dress code, a średnia wieku jest raczej wyższa niż w poprzednich propozycjach.

Jeżeli lubisz imprezy masowe i przebywanie na świeżym powietrzu, powinien spodobać Ci się pomysł wyjazdu do Zakopanego lub Warszawy. Są to jedne z popularniejszych miast, w których bardzo często odbywają się koncerty sylwestrowe. Na miejsce można dotrzeć pociągiem, aby zminimalizować koszty. Pamiętaj, że im bardziej popularna impreza, tym szybciej rozejdą się bilety!

Niekoniecznie w Polsce

Jesteś zapalonym podróżnikiem i jednocześnie kochasz góry? Wybierz się w Alpy! Na tej stronie znajdziesz idealną ofertę Sylwestra w jednych z najpiękniejszych miejsc w Europie: https://www.nartywalpach.com/. Bliskość natury, najwyższy łańcuch górski Europy oraz wiele tras narciarskich umożliwią przeżycie ekscytującej przygody w trakcie wyjazdu. Nawet jeżeli nie umiesz jeździć na nartach, będzie to okazja nauki sportów zimowych.

Dla tych, którzy kochają ciepło, a zimę w Polsce traktują jak karę, polecamy wyjazd w jakieś cieplejsze miejsce. Australia, Zanzibar, a może Hiszpania? Egzotyczne kraje to z pewnością ciekawe pomysły na Sylwestra. Warto jednak pamiętać, aby przybyć na miejsce kilka dni wcześniej i zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia jet laga, który uniemożliwi świętowania. Przed przybyciem do kraju docelowego, możesz przeczytać o obowiązujących tam zwyczajach sylwestrowych, aby ostatecznie nic Cię nie zaskoczyło.

Z rodziną najlepiej

Jeśli dobrze czują się w rodzinnym gronie, spróbuj zorganizować takiego Sylwestra. Możesz zaprosić domowników i spędzić ten wieczór w kameralnym gronie. Możecie przygotować ulubione przekąski, zrobić konkurs karaoke, tańczyć w salonie, zagrać w gry planszowe, a o północy obserwować fajerwerki. Może nie jest to zbyt oryginalny pomysł na Sylwestra, ale grunt, żeby Tobie się podobało. Jeżeli posiadasz pupila, który boi się huku, pamiętaj, aby się nim zająć. Przygotuj dla niego przytulny kącik, lekko wyciszony kocami. Obserwuj, gdzie zwierzak się chowa i nie wyciągaj go na siłę. Najbardziej intensywne minuty, podczas których słychać najwięcej fajerwerków, możesz spędzić ze swoim czworonogiem, aby go uspokajać.

A może w pojedynkę?

Może jest to nietypowy pomysł na Sylwestra, ale warty rozważenia. Nie ma w tym nic złego, jeżeli chcesz spędzić czas sam ze sobą, albo po prostu nie czujesz się na siłach, aby teraz wychodzić do ludzi. Możesz przygotować swoje ulubione przekąski, napoje i oglądać transmisję z koncertów sylwestrowych, włączyć ulubiony serial, przeczytać książkę, albo po prostu iść spać. Zadbaj o siebie, bo w ten sposób będziesz się najlepiej bawił. Zawsze możesz też wyjechać na narty do innego kraju i spędzić ten dzień w wyjątkowym i niecodziennym otoczeniu.