Organizując swoje wesele, trzeba zadbać o wszystkie szczegóły z nim związane. Dlatego należy też pomyśleć, jaką marką wódki chcesz uczcić ten wyjątkowy dzień. Wybór powinien paść na tę, którą lubisz lub była często pita na różnych imprezach, na jakich się bawiłeś. Wiadomo, że kiedy zastanawiasz się, jaka wódka na wesele, to trzeba też uwzględnić swój budżet na ten cel. Na rynku jest mnóstwo różnych marek tego rodzaju alkoholu, które różnią się między sobą smakiem, ceną oraz luksusowością.

Wódka na wesele klasy super premium, czy warto na nią postawić

Na wesele warto kupić alkohol wyższej klasy ze względu na bardzo estetycznie wyglądające butelki, które będą dobrze się prezentować na stole weselnym oraz dopasują się do eleganckiego wystroju. Takimi najlepszymi rodzajami wódki na wesele są Belveder oraz Grey Goose. Musisz jednak pamiętać, że wydasz więcej pieniędzy na alkohol, kiedy zdecydujesz się na zakup któregoś z tych rodzajów.

Kiedy ktoś zastanawia się, jaka wódka najlepsza na wesele, jeżeli chodzi o jakość, to należy też zastanowić się nad zakupem marek Stock, Finlandia lub J. A. Baczewski. One także należą do alkoholi marki premium i cieszą się bardzo dobrą opinią w gronie ludzi, którzy piją je na weselach. Zazwyczaj są więcej razy filtrowane podczas produkcji, dlatego mają łagodniejszy smak. Wybierając te wódki, można cieszyć się dość dobrą kondycją przez całe wesele oraz poprawiny, jeżeli pije się je w rozsądnych ilościach. Najczęściej cena za pół litra oscyluje w granicy 35 zł.

Wódka na wesele – jaka najlepsza na polskich stołach?

Wiele par dokonując wyboru, zastanawia się, jaka wódka na wesele będzie najlepsza. Dziś dość dużo osób decyduje się na zakup czystej Żubrówki i Żołądkowej Gorzkiej, które często można spotkać na takich uroczystościach w roli głównego trunku. Jeszcze kilka lat temu dość popularne były takie wódki, jak Pan Tadeusz, Luksusowa oraz Wyborowa. Wiadomo, że w tej chwili też niektórzy je wybierają na wesele, ponieważ polskie alkohole są dobre jakościowo oraz są częścią bardzo dużego wyboru, jeżeli chodzi o marki. Raz na jakiś czas dołączają kolejni producenci, którzy wprowadzają na rynek nowe wódki, jak Biały Bocian oraz Ogiński.

Trzeba jednak pamiętać, że dobierając alkohol na wesele, powinieneś dokonywać zakupu zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Równocześnie bierz pod uwagę marki, które królują w czasie imprez, na jakich byłeś gościem lub te występujące na stołach podczas spotkań rodzinnych. Można też zorganizować degustację poszczególnych trunków i wybrać dla siebie najlepszy, cechujący się odpowiednimi smakiem oraz mocą.

Ile wódki na wesele kupić, aby jej nie zabrakło?

Kiedy zdecydujesz w przypadku wódki na wesele, jaka zagości na stołach, to powinieneś policzyć, ile jej potrzebujesz. Przyjmuje się, że należy kupić tyle półlitrowych butelek wódki proporcjonalnie do ilości gości. W momencie, gdy zaprosiłeś 100 osób, to powinieneś przygotować przynajmniej 50 l wódki. Trzeba jednak pamiętać, że kiedy organizujesz dodatkowo poprawiny, to musisz zaopatrzyć się w 505 więcej alkoholu, aby starczyło go na dwa dni.

Nie należy zapominać o dodatkowych litrach, kiedy chcesz rozdawać alkohol na przykład w ramach podziękowania za przybycie na imprezę. Niektóry osoby decydują też, że butelka wódki będzie nagrodą za zwycięstwo w zabawach w czasie oczepin. Nieraz zdarza się, że organizowane są bramki na trasie przejazdu kolumny weselnej i wtedy powinno się mieć przygotowany alkohol na tego typu okazję. Warto kupić jego większą ilość, aby nie trzeba było zaprzątać sobie głowy tym, że go zabraknie.

Warto przemyśleć wybór wódki, jaką chcesz serwować gościom w czasie wesela, aby byli zadowoleni z jej jakości. Wiadomo, że alkohol jest ważną częścią imprezy, bo nim można wznosić różnego rodzaju toasty za parę młodą lub ich rodziców. W tej chwili na rynku istnieje mnóstwo markowych trunków, które są dobrej jakości. Cały czas jednak ten rynek się zmienia i pojawiają się nowi producenci. Warto przed podjęciem decyzji przetestować różne wódki i wybrać tę najlepszą.