Jak wygląda handel w polskich warunkach. Coraz więcej sklepów i usług przenosi się do sieci. Umożliwia to dokonywania całych transakcji przez internet. Chodzi tu zarówno o kupno lub sprzedaż towaru bądź usługi oraz płatność. Co więcej pojawiają się coraz to nowsze sposoby dokonywania płatności czy też rozwiązania i usługi.

Internetowy handel w polskich warunkach ciągle się rozwija.

Wartość tego sektora ciągle rośnie. Z kolejnym rokiem przybywa sklepów online w Polsce. A dużo z nich istnieje na rynku od ponad pięciu lat. Ponadto coraz więcej Polaków dokonuje zakupów za pośrednictwem swoich smartfonów oraz tabletów. Płatność jest możliwa dzięki różnym systemom oferowanym przez banki, przez PayPal oraz inne systemy.

Lecz czy internetowy handel w polskich warunkach może się odbywać bez żadnych przeszkód? Czy jesteśmy aż tak do przodu, jak nam się wydaje i wszyscy mają zaufanie do tego rodzaju rozwiązań? Otóż niestety nie. Pewnym utrudnieniem jest brak zaufania przez niektóre osoby do takich rozwiązań. Najważniejszym filarem handlu poprzez sieć jest zaufanie oraz bezpieczeństwo. Jest to sprawa kluczowa. Ale dotyczy to nie tylko Polski. Dotyczy to generalnie Europy środkowej i wschodniej. W tym rejonie wiele osób zamawiających towar poprzez sieć woli płacić gotówką przy odbiorze. Tak wygląda internetowy handel w polskich warunkach.

Podjęto różne działania mające zapobiegać takiemu zjawisku.

Parę udogodnień wprowadził PayPal. Od 1 lipca 2015 nowy Program Ochrony Kupujących wszedł w życie. Udziela on gwarancji na zakup przedmiotów fizycznych oraz cyfrowych. A oznacza to, że jeśli zakupimy e-booki, gry, muzykę to również będziemy objęci gwarancją. A co za tym idzie kupujący, którzy zgłoszą niezgodność towaru lub usługi z opisem lub nie otrzymanie towaru, mają otrzymać zwrot wpłaconych pieniędzy. Wniosek można złożyć nawet do 180 dni od momentu wykonania przelewu. Co więcej nie ma znaczenia czy kupujemy towar lub usługę pochodzącą z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych lub jakiegokolwiek innego kraju. Ta ochrona obowiązuje zawsze i wszędzie.

To powinno wpłynąć pozytywnie na internetowy handel w polskich warunkach. Takie zabezpieczenie może zwiększyć bezpieczeństwo. A przynajmniej takie są założenia. A to z kolei odbije się na liczbie płatności online i w konsekwencji rozwoju e-handlu.

Internetowy handel w polskich warunkach będzie się rozwijał.

Wprawdzie nie wszyscy mają zaufanie do płatności online, ale to się zmieni. Wprowadzane są różne rozwiązania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa płatnikom. Poza tym internetowy handel jest wygodniejszy od tradycyjnego. Wystarczy wejść na określoną stronę internetową, dokonać odpowiedniej transakcji, zapłacić i czekać na towar. Choć akurat płatność niektórzy wolą dokonać przy odbiorze. Ale to tymczasowy trend i nie zmienia faktu, że same zamówienie towaru lub usługi dokonuje się w internecie. Poza tym rynek e-commerce osiągnął w Polsce wartość około 26 miliardów złotych. A liczba e-sklepów stale rośnie. I wszystko wskazuje na utrzymanie się tendencji wzrostowej.

Dodaj komentarz